O nas

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem specjalistów składającym się z psychologów, psychoterapeutów oraz psychiatry dziecięcego, przygotowanych do udzielania pomocy psychologicznej dla dziecka i jego rodziny. Wszyscy specjaliści są przygotowani do zaspokajania szczególnych potrzeb dziecka nieśmiałego, z mutyzmem oraz innymi zaburzeniami lękowymi (np. z lękiem społecznym czy zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi).

Zapewniamy profesjonalną pomoc dla całej rodziny. Obejmujemy dziecko terapią indywidualną, a rodzicom zapewniamy różnorodne formy wsparcia (konsultacje rodzicielskie, terapię rodzinną, warsztaty dla rodziców, szkolenia dla rodziców). Formy pomocy dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów.

Sytuację dziecka analizuje terapeuta indywidualny dziecka, terapeuta rodzinny oraz psychiatra dziecięcy.

Jesteśmy przekonani, że kompleksowe podejście oraz współpraca różnych specjalistów w zespole zapewnia skuteczność oddziaływań psychologicznych.

Podczas pracy terapeutycznej planujemy działania mające na celu generalizację postępów dziecka na rożne środowiska. Pomagamy dzieciom rozwinąć komunikację i umiejętności społeczne nie tylko podczas sesji indywidualnych, ale również podczas kameralnych zajęć grupowych.

Szczególną wartością naszej oferty są oddziaływania w przedszkolu i szkole, które w wydatny sposób przyczyniają się do rozwoju komunikacji dziecka.
Na terenie przedszkola lub szkoły przeprowadzamy obserwację dziecka w grupie, wywiad z nauczycielami i specjalistami szkolnymi, przekazujemy zalecenia dla nauczycieli oraz wspólnie ustalamy strategię pomocy dla dziecka. Podczas interwencji w przedszkolu lub szkole psycholog dziecięcy wraz z rodzicami, nauczycielami i specjalistami szkolnymi ustala plan działań wspierających dla dziecka.  

Zespołowe działania przynoszą wspaniałe rezultaty!

Misja

mutyzm

Naszą misją jest szerzenie świadomości społecznej na temat mutyzmu selektywnego oraz innych zaburzeń lękowych, udzielanie pomocy dzieciom i ich bliskim. 

Pragniemy stale poszerzać własną wiedzę oraz doskonalić umiejętności twórczej pracy z dzieckiem oraz z rodzicem. Wspieramy komunikację i rozwój społeczny dzieci  by mogły czerpać pełną radość z relacji z ludźmi.   

Cierpiący w milczeniu zasługują na zrozumienie i profesjonalną pomoc. Naszym zadaniem jest głośne mówienie o tym, czego dzieci z mutyzmem oraz dzieci nieśmiałe, nie mogą powiedzieć, choć bardzo pragną. Każdy na drodze dziecka z mutyzmem, może dodać mu sił do pokonania tego zaburzenia, okazując zrozumienie i dostrzegając je ponad ciszą. 

Naszym zadaniem jest uwalnianie dzieci od dręczących je lęków  oraz wzmacnianie ich sił do pokonania każdego wyzwania.

Wsparcia potrzebują również rodzice, którzy każdego dnia niosą pomoc swoim pociechom w mierzeniu się z ich lękami. Pragniemy pomagać im rozwijać swoje umiejętności wychowawcze, poczuć się pewniej w roli rodzica  oraz ładować siły wewnętrzne, potrzebne do kolejnych zmagań. Rzetelnymi informacjami oraz praktycznymi doświadczeniami chcemy dzielić się z ludźmi, którym bliska jest nasza misja.

Nasza historia

2008 - Pierwszy przypadek dziecka z mutyzmem podczas prywatnej pracy terapeutycznej

2009 - Stworzenie portalu www.mutyzm.pl

2011 - Organizacja szkoleń poświęconych mutyzmowi dla specjalistów i rodziców

2013 - Centrum Terapii Mutyzmu zmienia nazwę na Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku.  

            Zajmujemy się specjalistycznie również zaburzeniami lękowymi.

2013 - Pierwsza w Polsce konferencja poświęcona w całości mutyzmowi "Usłysz dziecko z mutyzmem w ciszy".

2014 - Przekształcenie się w spółkę  z o.o. o nazwie CTM Sp. z o.o. , w celu dalszego rozwoju oraz zabezpieczenia praw autorskich.

2014 - Organizacja obozu terapeutycznego dla dzieci i rodziców.

Nadchodzące wydarzenia

Zapisz się na newsletter

Otrzymasz ulotkę informacyjną na temat mutyzmu.